נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 פתרונות אחסון למטבח

מטבח

המטבח הוא האזור הפעיל ביותר בכל בית. הכנת אוכל לוקחת לכל אחד מאיתנו לא מעט זמן, וכדי שהבילוי במטבח יהיה כמה שיותר נעים אנחנו צריכים לדאוג לכך שהמטבח יהיה מסודר. הסיבה שהדבר הזה לא קורה ברוב הבתים היא שאנחנו לא יודעים לנהל בצורה נכונה את חללי האחסון במטבח. לפני שלושה פתרונות שיוכלו להפוך את מצב המטבח שלכם לטוב יותר.

 

אתגר האחסון

בכל בית אתגר האחסון הוא כנראה האתגר הגדול ביותר מבחינה טכנית. כמות הציוד שיש לנו רק הולכת וגדלה כל הזמן, אולם המקום שבו אנחנו יכולים לאחסן נותר קבוע. האתגר הזה נעשה עוד יותר גדול אם אנחנו מסתכלים רק על המטבח. מספר כלי הבית שיש לכל אחד מאיתנו הוא עצום, ולא לכולם יש מטבח מספיק גדול שיכול להכיל את כל הכלים הללו. כאן ננסה לעזור לכם לפתור את זה.

אתגר האחסון

מתלה על הקיר

הדבר הראשון שיכול לעזור לכם הוא התקנה של מתלים על הקירות. בשיטוט קצר בארונות המטבח שלכם תוכלו למצוא לא מעט פריטים שיכולים להיות תלויים על גבי אותם מתלים. המתלים יכולים לשמש גם בתור פריט דקורטיבי, ואם תשימו עליהם כלים שנמצאים בשימוש גבוה הם גם יהפכו את העבודה שלכם לנוחה יותר כיון שלא תצטרכו לחפש אותם בכל פעם בתוך ארון או מגירה.

 

ארון קרוסלה

פתרון אחסון נוסף שכדאי להכיר הוא ארון קרוסלה. מדובר על מוצר שהיה פופולרי בעבר, אולם בשנים האחרונות ירד מהבמה. ארון קרוסלה הוא ארון עמוק שהמדפים שבו נעים על ציר סיבובי. בארון כזה תוכלו לאחסן כמות גדולה של הכלים, כאשר מה שנוח בו שאתם יכולים להגיע גם לחלק הפנימי של הארון על ידי סיבוב הקרוסלה.

מגירות ניידות

מגירות ניידות

מגירות אחסון יכולות לשמש למגוון פריטים, ואם הן ניידות זה הופך אותן לפתרון אחסון אידאלי. את המגירות תוכלו להזיז לאזור שבו אתם עובדים כדי שהציוד יהיה לידכם ובסיום העבודה תוכלו להחזיר אותן למקום הטבעי שלהן, מה שישמור על המטבח שלכם מסודר ולא יפגע בנוחות העבודה.

 

על מה חשוב להקפיד בבחירת פתרונות אחסון

כאשר אתם בוחרים פתרונות אחסון חשוב להקפיד על העמידות שלהם. המטבח הוא המקום הפגיע ביותר בבית לאור העובדה שיש בו קור, חום ולחות, לעיתים בו זמנית. כל מוצר שנמצא במטבח בדגש על פתרונות אחסון צריך להיות כזה שעמיד בפני אותם דברים. בנוסף, כדי לבדוק שמדובר על פריטים שקל לנקות, כיון שעמידה במטבח היא משהו שיגרום להם לצבור לכלוך.

 

לסיכום

עיצוב של מטבח הוא דבר מאתגר, בעיקר בשל כמות הפריטים הרבה שיש במטבח בהשוואה לחללי האחסון. מה שיכול לעזור לכם לפתור את הבעיה הזו היא תלייה של מתלים על קירות המטבח. בנוסף, תוכלו להשתמש בארון קרוסלה או להתקין מגירות ניידות שישפרו את נוחות העבודה.

מטבח

עוד בנושא מטבחים